Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konutlarda 1 ay, sıcak su için de doğalgazın 1 yıl ücretsiz olacağını açıkladı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, doğal gaza ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları sonrası doğal gaz ücretsiz mi oldu? Konutlara ve iş yerlerine doğal gaz faturası gelmeyecek mi? Doğalgaz ne kadar süreyle ücretsiz olacak? İşte merak edilen tüm detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filyos’ta gerçekleştirilen Karadeniz gazı yakma töreninde önemli açıklamalar yaptı. Yerli doğal gaz, uzun bir sürenin ardından karaya taşındı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından şebekeye bağlandı.

ERDOĞAN KONUTLARDA 1 AY ÜCRETSİZ DOĞALGAZ ARDINDAN SICAK SU İÇİN DE 1 YIL ÜCRETSİZ OLACAĞINI AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu akşam yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Vatandaşlarımızın evlerindeki mutfaklarında ve sıcak su tüketiminde kullandıkları doğal gazı 1 yıl ücretsiz veriyoruz.” ardından ise açıklamalarına şunları ekledi;

Aylık 25 metreküpe denk gelen mutfak ve sıcak su için doğalgazın bedeli 1 yıl boyunca faturalardan düşülecektir. Bu aynı zamanda önümüzün yaz olduğunu dikkate alırsak pek çok hanenin neredeyse hiç doğalgaz faturası ödemeyeceği anlamına geliyor. Emeklisinden öğrencisine ücretsiz doğalgaz kullanımının önemli katkı yapacağına inanıyorum. Seçimlerden sonraki dönemde bunun benim vatandaşıma yansıması çok daha farklı olumlu şekilde tecelli edecektir. Aylık mutfak, sıcak su tüketimini karşılayacak bedava doğalgazınız hayırlı olsun.

Şimdi de ikinci müjdemizi açıklıyorum:

1 ay boyunca Türkiye’nin tamamındaki konutların doğalgaz tüketiminden ücret almayacağız. Isınma dahil doğalgaz tüketiminin tamamını 1 yıl süreyle ücretsiz yapıyoruz. Yeni başlatacağımız çalışmalarla milletimizin karşısına daha pekçok müjdeyle çıkacağız. Ülkemize eser kazandırma yolunda durmayacağız. Milletimize hizmet etme yolunda durmayacağız. Türkiye Yüzyılı inşasının yolunda durmayacağız. 21 yılda ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma altyaphısını Türkiye Yüzyılı’yla taçlandıracağız.” 

DOĞALGAZ ÜCRETSİZ Mİ OLDU? NE KADAR SÜREYLE ÜCRETSİZ OLDU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasıyla birlikte, evlerinde mutfak ve sıcak su için kullandıkları doğal gaz tüketimi aylık 25 metreküp olan vatandaşlar, bir yıl boyunca bu tüketim miktarının faturasını ödemeyecekler ve 25 metreküplük olan kısım faturalarına indirim olarak yansıyacak. Bunun yanı sıra, Türkiye genelindeki tüm konutlardan bir ay boyunca doğal gaz ücreti alınmayacak.

25 METREKÜP DOĞALGAZ KAÇ LİRA? KONUTTA DOĞALGAZ METREKÜP FİYATI NE KADAR?

31 Mart itibarıyla konutlarda kullanılan 1000 metreküp doğalgazın fiyatı 4.080 TL oldu. Bu da 1 metreküp doğalgazın 4,08 TL olduğu anlamına geliyor. Bu indirimle birlikte 25 metreküplük kullanımda 102 TL’lik bir indirim olacağı hesaplanabilir, ancak bu ücretler kesinlik taşımamaktadır.

8
mutlu
Mutlu
3
_zg_n
Üzgün
1
h_vkeli
Hövkeli
0
annavv_
Annavv!
3
hak_rda
Hakırda
3
gubuz
Gubuz
3
pamb_k
Pambık
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konutlarda 1 ay, sıcak su için de doğalgazın 1 yıl ücretsiz olacağını açıkladı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Konya Yaşam ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!