Meram Belediyesi YKS başvuru ücretlerini karşılayacak!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Konya’nın Meram ilçesinde eğitimlerine devam eden 12. sınıf öğrencilerine sevindirici bir haber verdi. Başkan Kavuş, bu yıl gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek gençlerin başvuru ücretlerini belediye olarak karşılayacaklarını duyurdu. Başvurular 8 Nisan Cumartesi günü saat 08.00’de başlayacak ve 12 Nisan günü saat 17.00’ye kadar devam edecek. Meram Belediyesi Yks ödemesi başvuru linki, Meram YKS başvuru yap, Meram Belediyesi Yks sınav ödemesi başvuru şartları!

YKS DESTEK ÖDEMESİ BAŞVURU ŞARTLARI

  1. Destekten yararlanacak kişilerin Meram’daki bir lise (ortaöğretim) kurumunda öğrenim görüyor olması gerekmektedir.
  2. Destekten yararlanacak kişilerin 12. sınıf öğrencisi olmaları gerekmektedir.
  3. Destekten yararlanacak kişilerin açıköğretim liselerinde öğrenim görüyor olmaları durumunda Meram’da ikamet etme ve 20 yaşını geçmemiş olma şartları aranmaktadır.
  4. Başvurular sadece https://yks.meram.bel.tr adresi üzerinden yapılabilir.
  5. Başvuru süreci 8 Nisan 2023 Cumartesi günü saat 08:00’de başlayacak ve 12 Nisan 2023 Çarşamba günü saat 17:00’da sona erecektir.
  6. Başvuruda öğrencinin e-devlet üzerinden aldığı öğrenci belgesi ve ÖSYM’ye yaptığı başvuru kayıt belgesi pdf, jpeg, jpg ya da png formatında yüklenmelidir.
  7. Öğrenciler kayıt oldukları her oturum için ödeme alabilirler.
  8. Başvurular sadece web sitesi üzerinden yapılabilir, farklı bir kurumdan YKS kayıt ücreti desteği almış veya başvurusu onaylanmış öğrenciler bu ödemeden faydalanamazlar.
  9. Başvuru esnasında belirtilen IBAN adresi öğrencinin kendisine ya da velisine ait olmalıdır.
  10. Başvuruları onaylanan öğrencilerin destek ödemeleri beyan ettikleri IBAN adresine en geç 19 Nisan 2023 Çarşamba gününe kadar yapılacaktır.

YKS DESTEK ÖDEMESİ BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu şartları sağlayan ve yerine getiren tüm 12. sınıf öğrencilerinin Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) sınav başvuru ücretleri Meram Belediyesi tarafından karşılanacak.

Bu destek ile ilgili olarak Meram Belediye Başkanı şunları ifade etti:

“Verdiğimiz desteklere 12. Sınıf öğrencilerine vereceğimiz sınav ücreti desteği ile devam ediyoruz.  Meram Belediyesi olarak Meram’daki liselerimizde öğrenim görerek bu yıl Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testine girecek tüm öğrencilerimizin sınav ücretlerini biz karşılayacağız. Meram’ın en büyük umudu, gelecek adına en önemli kaynağı ve en kıymetli serveti gençlerimizdir. Bu umudu büyütmek adına bugüne kadar pek çok adım attık, pek çok destek verdik. Sizlerin sosyal ve eğitim hayatlarınıza ciddi katkılar sunduk. Verdiğimiz bu anlamlı eğitim desteği ile de, sizlerin geleceğe dair umutlarını büyütmeyi ve ailelerinizin de yanında olmayı hedefledik. Bugüne değin Meram’da herkesin ve her kesimin yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz. Geleceğe güvenle yürürken ve hayallerinizi hayata geçirirken Meram Belediyesi, gençliğin yanında olmaya devam edecektir. Gençlerin başarısı en büyük gurur kaynağımız olacaktır. Girecekleri  tüm sınavlarda gençlerimize Cenab-ı Hakk’tan başarılar diliyorum. Başarıları, sevinçleri, mutlulukları daim olsun. dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
h_vkeli
Hövkeli
1
annavv_
Annavv!
0
hak_rda
Hakırda
0
gubuz
Gubuz
0
pamb_k
Pambık
Meram Belediyesi YKS başvuru ücretlerini karşılayacak!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Konya Yaşam ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!