Konya Akyokuş Artık Bir Başka Olacak : Akyokuş Kasrı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özellikle Beyşehir yolundan yukarıya, Akyokuş’a doğru baktığınız zaman büyükçe bir villa görmeye başladık. Projeden haberdar olmayanlar bu binanın ve düzenlemenin ne olduğunu merak etmeye başladılar. Akyokuş’ta Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2022 yazından itibaren yeni bir düzenlemeye başlandı. Burada sürecek peyzaj ve çevre düzenlemelerinden birisini de “Akyokuş Kasrı” oluşturuyor.

Akyokuş Kasrı Nedir? Bitince Nasıl Gözükecek?

Akyokuş Kasrı konum olarak Akyokuş’un sağında yer alacak, Konya’ya bakar şekilde konumlandırılan bu bina ve tesis eski Akyokuş Kafem’in bulunduğu yerde olacak. Akyokuş Kasrı 11 bin 500 metrekare alanda ; çocuk oyun alanları, sosyal alanlar, restoran, kafeterya ve çevre düzenlemesi ile Konyalılar ve turistlerin uğrak mekanlarından biri olacak gibi duruyor. Peki Konya Akyokuş Kasrı bitince nasıl gözükecek?

Akyokuş Kasrı Ne Zaman Tamamlanacak? Konya Akyokuş Kasrı’nda Çalışmalar Ne Durumda?

Akyokuş Kasrı’nın 2023 yazına yetiştirilmeye çalışıldığı biliniyor fakat net bir açılış tarihi henüz bulunmamakta. Halen devam eden inşaat sürecinde ise anlık durum ve fotoğraflar ise şu şekilde:

Akyokuş Kasrı Hakkında

Bu projenin gerekliliği elbette tartışılabilir fakat Konya’yı izlemek için Akyokuş’a gelen Konyalı hemşehrilerimiz ve turistler cadde üstünde çok yoğunluk oluşturuyor. Burada bulunan Kafem’de artık son dönemde potansiyeli kaldıramaz duruma gelmişti. Konya’yı kuş bakışı gören bu manzarayı bir şekilde değerlendirmenin şart olduğu aşikar. Bu bölge çok kurak ve yeşilden yoksun sadece bina olarak değil etrafını da yeşilledirerek harika bir tesise imza atılabilir. Merakla bekliyoruz, inşallah Konya’mız için hayırlı olur.

8
mutlu
Mutlu
4
_zg_n
Üzgün
5
h_vkeli
Hövkeli
28
annavv_
Annavv!
4
hak_rda
Hakırda
16
gubuz
Gubuz
64
pamb_k
Pambık
Konya Akyokuş Artık Bir Başka Olacak : Akyokuş Kasrı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Konya Yaşam ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!