Sosyal Medya Devi Meta’da Ücretli Abonelik Hizmetini Başlattı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal medya devi Meta, Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın sahibi olarak ücretli abonelik uygulamasını hayata geçirdi. ABD’deki kullanıcılar, hesap doğrulamaları için Meta’nın sunduğu ücretli abonelik hizmetinden yararlanabilecekler. Bu hamle, Meta’nın gelir modellerini çeşitlendirme stratejisi kapsamında atılmış bir adım olarak değerlendiriliyor. Peki ücretli abonelik neleri beraberinde getirecek?

Meta, Facebook, Instagram, WhatsApp, Oculus VR ve diğer birçok dijital hizmetin sahibi olan bir Amerikan teknoloji şirketidir. Şirket, dünya genelinde milyarlarca insanın kullandığı sosyal ağlar, mesajlaşma uygulamaları, sanal gerçeklik teknolojisi ve diğer dijital hizmetlerle öne çıkıyor. Meta, 28 Ekim 2021 tarihinde Facebook Inc.’in adını değiştirerek, yeni bir vizyon ve strateji çerçevesinde hareket etmeye başladı.

ABD’deki Kullanıcılar İçin Meta’dan Meta Verified Hizmeti

Meta, Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın sahibi olarak bilinen sosyal medya devi, ABD’deki kullanıcıları için hesap doğrulama hizmeti sunmak üzere ücretli bir abonelik uygulaması başlattı. Şubat ayında test edilen “Meta Verified” hizmeti için;

Web kullanıcılarından aylık 11,99 dolar,

Apple IOS ve Google Android kullanıcılarından ise 14,99 dolar

aylık abonelik ücreti alınarak kullanılabilecek.

Hizmetten yararlanarak hesaplarını resmi bir kimlikle doğrulayan Facebook ve Instagram kullanıcıları, “mavi tik” rozeti alacak ve taklit hesaplara karşı koruma sağlayacak. Ayrıca doğrulanmış hesap sahipleri, müşteri desteğine doğrudan erişim imkanına da sahip olacaklar. Meta internet sitesinde yaptığı açıklamada, ücretli abonelik sayesinde kullanıcıların gönderileri için daha fazla görünürlük, taklit hesaplara karşı koruma sağlayacaklarını belirtti.

Ancak henüz işletmeler için bu hizmetin mevcut olmadığına dikkat çekildi. Meta’nın bu değişikliği önceden mavi tik rozeti almış hesapları etkilemeyecek, ancak küçük ölçekli doğrulanmış hesapların görünürlüğünde bir artış olması bekleniyor. Bu uygulama önceden Twitter tarafından başlatılmış ve ücretli doğrulama hizmeti sunulmuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
h_vkeli
Hövkeli
0
annavv_
Annavv!
0
hak_rda
Hakırda
0
gubuz
Gubuz
0
pamb_k
Pambık
Sosyal Medya Devi Meta’da Ücretli Abonelik Hizmetini Başlattı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Konya Yaşam ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!